SUDĖTINIŲ MEDŽIAGŲ ATSKYRIMAS / 3 V LIČIO BATERIJŲ PERDIRBIMAS


PROCESO APRAŠYMAS

Sudėtines medžiagas, tokias kaip pluoštu arba metalu sustiprintą termoplastiką ir cinkuotas plastikines dalis, tokias kaip sanitariniai mazgai ar naudotos padangos, galima suskaidyti į jų sudedamąsias dalis arba jose gali būti pašalintos specifinės medžiagos, atliekant kriogeninį šlifavimą – tai technika, kuriai reikia palyginti nedaug energijos.

DUJŲ PRITAIKYMAS

Ši kriogeninė technologija, kuri turi būti pritaikyta prie atitinkamų reikalavimų ir medžiagų savybių, pagrįsta skirtingais linijinio išsiplėtimo koeficientais ir atitinkamų medžiagų įsiskverbimo galimybėmis. Pavyzdžiui, kaučiukas susitraukia 7,5 karto daugiau nei geležis, kai aušinamas skystu azotu (-196 ° C). Tada kompozicinę medžiagą galima atskirti smūgio įtempiu būdu.

Diagrama: Temperatūros įtaka metalų ir plastikų tiesiniam išsiplėtimui

Kriogeninio kompozito atskyrimo tikslai yra šie:

  • didelis kompozitų atskyrimo laipsnis, nes grynos atskiros medžiagos frakcija turi didesnę rinkos vertę
  • didelis pralaidumas mažomis gamybos sąnaudomis
  • šiluminės žalos mažinimas žemės produktams
  • dulkių sprogimų ir gaisrų prevencija šlifavimo metu

3 V LIČIO AKUMULIATORIŲ PERDIRBIMAS

Atskiriant ir perdirbant ličio baterijų komponentus pirmiausia reikia susmulkinti ir suskaidyti smulkintuve. Inertinės ir kriogeninės dujų savybės slopina ypatingą ličio degumą perdirbimo proceso metu.

Deginamas ličio mėginys ant nerūdijančio plieno tinklo. Netaurusis metalas labai aukštoje temperatūroje reaguoja su atmosferos deguonimi (egzoterminė reakcija). Reakcija taip pat sukelia daug dūmų.

Messer šiuo klausimu jau parengė koncepcijas ir siūlo pritaikytus sprendimus, kaip tinkamai suskaidyti ličio baterijas.

MESSER SPRENDIMAS

„Messer“ valdo labai specializuotą bandymo įstaigą, kuri suteikia galimybę pasinaudoti proceso pokyčiais, įvertinti gamybos sąnaudas ar pagaminti mėginių partijas. Čia galima atlikti atskyrimo bandymus, naudojant skystą azotą ar kitas pramonines dujas. Išmatuojami, įvertinami ir vartotojui pateikiami visi svarbūs parametrai, tokie kaip atskyrimo laipsnis, elektros ir dujų poreikis, taip pat pralaidumas.

Taip pat gali būti pritaikyta kliento turima gamykla, ja optimizuojant. Šiems bandymams atlikti vietoje gali būti skirti granuliuotieji aušintuvai, azoto reguliavimo vožtuvai ir temperatūros kontrolė.

 

Pramonė